0,00 zł
Strona główna

Wpływ częstego kontaku dzieckat z tabletem i smatfonem

zezule artykuł

Skutki używania tabletu czy smartfona mogą być tragiczne dla zdrowia i rozwoju dziecka. Badania przeprowadzone wskazują, że długie korzystanie z nowych technologii powoduje cofnięcie się naszego dziecka do poziomu trzylatka! Susan Greenfield, naukowiec z Wielkiej Brytanii, zbadała, że korzystanie z tabletu lub smartfona powoduje osłabienie umiejętności społecznych dziecka. Spowalnia koncentrację, pogarsza emocjonalność i poczucie tożsamości. Inne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że dzieci, które spędziły tydzień bez urządzeń cyfrowych, szybciej i łatwiej porozumiewały się niewerbalnie w porównaniu do dzieci, które korzystały z telefonów i komputerów.
W 2014 roku, grupa naukowców pokazała, że dzieci wzrastające w otoczeniu smartfonów i tabletów są przyzwyczajone do bodźców, których brak powoduje dla nich większy ból, niż ból fizyczny.
By zapobiec tej tendencji, dzieci powinny być zajmowane aktywnościami takimi jak sport, czytanie książki, zabawa, rysowanie. Jest to główny powód, dla którego warto poświęcić swój czas dla dziecka, zamiast wręczać mu do ręki smartfon czy tablet. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cześć! Jesteśmy Zezole, Comets, Zanimos, Aliens, Bubbles, Comics, Rounard #zezole #szkicownik

Post udostępniony przez Łóżeczka | Kołyski | Zabawki (@multibabyeu)